Optakt til Living Smart 30
I Living Smart TV 30 tager jeg seerne med på en rundtur blandt smarte mobiltelefoner, snedige kaffemaskiner og seerspørgsmål om, hvordan man finder de bedste computere!
Første afdeling handler om nyhederne fra Google – Chromebooks, Ice Cream Sandwich, Google TV2, Music Beta osv. – som Google har vist frem på den netop afholdte Google IO konference.
Jeg tager et kik på hvad det er for nogle ting og tænker højt om, hvad vi skal synes om det.
Deltag også i den sjove seerkonkurrence, hvor vi trækker 5 vindere, som hver får en Kickstart Din Mac-DVD!
Ugens Living Smart-produkt er de nye kapsel-kaffemaskiner som Nespresso og Dolce Gusto – se hvilken, der er bedst og hvorfor de rent faktisk ikke nødvendigvis skal bruges til kaffe.
Sidst, men ikke mindst, runder vi også denne uges bedste apps til iPhone og iPad af og finder den bedste kalender-app !
Hvor kan du se udsendelsen?
På TV
DK4 : premiere torsdag kl. 22:30
DK4 : genudsendelse fredag 15:30 og lørdag 10:30
På nettet
Som Podcast fra fredag morgen på iTunes podcast
Streaming i HD-kvalitet her på Living Smart TV (programmets hjemmeside) side fra fredag morgen