Nooooooooooooooooo!!!!!! Verdens værste timing!
Som du måske ved, venter jeg min 3. baby her til juli – Milo – og vi har joket lidt med at timingen KUNNE være bedre.
På mængden af indlæg om Tour De France 2010 her på bloggen, har du sikket regnet ud, at netop dén begivenhed står mig meget nær
Vi er sat til at Milo “lander” d. 24. juli, hvilket i forhold til afslutningen af Tourens mest spændende etaper næppe kunne være værre hahhaha
…….men nu går det da RIVENDE galt!
Kender du ikke det der med at man oprigtigt gerne både vil noget for egen skyld men på samme tid vægter hensynet til andre mindst lige så højt – og hvor er det så man går på kompromis?
Nu bliver jeg nemlig sparket på mens jeg ligger ned – helt ned
Først gik det i sidste uge op for mig, at vores fødselsforberedelse er PÅ KLOKKESLET lige oven i Steve Jobs keynote, mandag d. 7.
Dvs. jeg formentlig går glip af en af de mest spændende produktlanceringer siden iPad i januar – den nye iPhone, som alle tror bliver lanceret dér, bliver helt vild!
I dag ser jeg så, at min datters mini-konfirmand-hold holder grillaften for forældrene.
Som sagt er det jo noget vi har pjattet lidt om og selvfølgelig kan jeg godt se Tour De France, selvom Milo kommer – og selvfølgelig kan jeg godt se Keynoten når jeg kommer hjem – og selvfølgelig kan Mille sælge grillpølser uden at vi er der.
Så er det vi skal have gang i at vælge mellem det umulige
Hvordan er det så lige man håndterer det? Hvordan ville DU prioritere? Hvem skal man skuffe?
Og nej, det gælder vist ikke at foreslå, at jeg selv tager keynoten, sender kone 2 til fødselsforberedelse og (ex)-kone 1 til grillaften – men det er da snart nødvendigt at sende ind til Mads & Monopolet på P3 hahahahh
[poll id="16"]
Filed in: Gadgets • Personligt • Tour De France 2010
-
Mads Hansen
-
Henrik Gregersen
-
k
-
Christian






